SMĘTOWO - BŁĘDNO - KRZYWE KOŁO - KASPARUS - ZDRÓJNO - ŁOBODA - ŚLIWICE      30 października 2010  

 

Resztkę jesieni chcemy załapać w lesie; Michał zaprasza na kolację nad Wdą; ma tam dojechać samochodem. W zatłoczonym pociągu spotykamy Stefana z Panią i psiakiem na rowerze. Stefan był prekursorem turystyki rowerowej w Obwód Kaliningradzki http://inf.ug.edu.pl/~stefan/Hiking/rowery/Klajpeda.html  . Wysiadamy w Smętowie i razem jedziemy przez Kopytkowo. Tu Stefanowie skręcają do swojej bazy w Udzierzu, a my jedziemy prosto na Jaszczerz, Przewodnik, Sobiny (tu przystanek)

 

 

i dalej gruntową drogą nad Wdę, w rejon zwalonego mostu powyżej Starej Rzeki N53 40,045'  E18 20,040'. Przez piękny las wzdłuż rzeki na północ do Błędna, i dalej już o zmierzchu w rejon Krzywego Koła. Nasz fundator już czeka z ucztą; ściągamy z lasu chrust na długi wieczór przy ognisku pod czerwonymi modrzewiami. W namiocie noc była zimna, więc chociaż Mila wytarzała się wieczorem w jakimś smrodzie, nie mieliśmy sumienia myć psa w wodzie.

 

 

 

Rano skorupa szronu na namiotach i stolikach. Kończymy ucztowanie i zostawiamy fundatora w przyrodzie. Jego trofeum fotograficzne pod: http://mihurybi.website.pl/Foto/Fotoalbum/album/6-W%20Polsce%20i%20swiecie/2010-10-30%20Paradaise%20na%20Wdzie/index.html  My jedziemy przez las na Kasparus, tu pojadamy i popijamy przed sklepikiem. Na zachód wzdłuż Brzezianka, rejon nieprzemyślanej nieszczęsnej introdukcji bobrów na Pomorzu (nieszczęsnej bo niestety – udanej…).

 

 

 

 

 

 

Obiad nad jez. Brzezianek. Łąki przed Zdrójnem, dalej wzdłuż górnego Brzezianka nad jez. Wlk. Zdrójno. W szarzejącym zmierzchu po piaszczystych ale teraz dość twardych drogach na Łobodę; tu nad jeziorem mini-ogieniek i już po ciemku do Śliwic. Tu o dziwo Arriva wg rozkładu jazdy, przesiadka w Laskowicach. Bilet łączony Arriava/Regionalne sprzedają nam w pociągu bez problemu i bez dublowania opłaty rowerowej i psiej.

 

No, to odwołujemy bojkot, niech się Arrivie szczęści!   W stanie wojny pozostaję jeszcze z pospiesznymi Intercity. 

 

 

 

nowy adres:  tomasz.plucinski@ug.edu.pl

F strona z indeksem opisów turystycznych
F strona główna