Jedzenie z mikrofalówki – powolna śmierć na własne życzenie.

JEST TO KOPIA Z NETU. NIE MAM NIC WSPÓLNEGO Z TREŚCIĄ TEGO BULWERSUJĄCEGO OPRACOWANIA TOMASZ PLUCIŃSKI

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Jedzenie z mikrofalówki - powolna śmierć na własne życzenie.Mało kto wie, że w latach 60-tych Rząd rosyjski zabronił sprzedaży  mikrofalówek na terenie całego ZSRR. Od tej pory zasada działania kuchenek mikrofalowych się nie zmieniła. Więc dlaczego teraz je znowu kupujemy? Niestety mało kto myśli, że coś co dopuszczono do sprzedaży może zagrażać zdrowiu.  Poznaj prawie 100-letnią historię kuchenki mikrofalowej i szokujące fakty na temat posiłków w niej podgrzewanych. Dowiedz się jak takie jedzenie działa na organizm ludzki. Jedzenie z mikrofalówki – powolna śmierć na własne życzenie.

 

Początki – mikrofale w służbie dla III Rzeszy.

old german microwave radar„Hans, ale zimno dzisiaj w tym ruskim lesie… Chodź, ogrzejemy się przy radarze.” Tak to było na początku. Niemcy używali początkowo mikrofal do systemów radarowych. Jednak problemem dla owych żołnierzy było rozwijanie się raka krwi. Radary oparte na działaniu mikrofal dały początek nowemu ustrojstwu. Jeśli można było podgrzewać żywą tkankę żołnierzy, to można było też podgrzewać dla nich jedzenie na wielu rozsianych posterunkach podczas walk z Rosjanami. Praktyczne może to i było, ale owi żołnierze także chorowali na raka krwi, od samego spożywania posiłków odgrzewanych w kuchenkach mikrofalowych. Używanie mikrofalówek zostało zakazane w całej III Rzeszy. 

 

Jak to działa?

old german microwave radarMimo, że od tamtych wydarzeń minęło około 80 lat, kuchenki tego typu nie zmieniły zasady działania. Może mają ładniejszy dizajn i są bardziej kompaktowe, ale mikrofale to nadal mikrofale.

Kuchenka mikrofalowa generuje krótkie fale, które w czasie jednej sekundy przeciągają cząsteczki tam i z powrotem miliardy razy. Ten ruch generuje dużo ciepła i tak potrawa staje się gorąca. Ale to nie wszystko. Kawałki jedzenia w czasie tego procesu są targane, szarpane i rozrywane na bardzo drobne i chaotyczne frakcje, które zmieniają swój pierwotny skład chemiczny i przybierają zupełnie inne formy połączeń cząsteczkowych.

Opinia pewnego fizyka : „Działanie kuchenki mikrofalowej wygląda tak.  Jedzenie jest bombardowane strumieniem cząstek, w wyniku czego atomy przechodzą do stanu wzbudzonego, a zatem zwiększa się jego energia wewnętrzna. Następnie po wyjęciu pożywienia z kuchenki następuje szybki proces stygnięcia, w wyniku fizycznego dążenia materii do osiągnięcia minimum stanu energetycznego. Elektrony wzbudzonych atomów powracają na właściwe powłoki energetyczne, dokonując przeskoków o jedną lub dwie powłoki. W tym momencie emitowane są kwanty promieniowania Gamma, które jest najbardziej przenikliwe. Spożywając taki pokarm narażamy się od wewnątrz na promieniowanie Gamma i jonizację atomów własnego organizmu. To prowadzi do  nieodwracalnych procesów niszczenia komórek, a także do radiolizy wody w organizmie. Skutki tego procesu prowadzą do zamierania oraz mutacji komórek, co w efekcie prowadzi do poważnych zmian chorobowych, w tym nowotworów.”

 

Jedzenie z mikrofalówki - powolna śmierć na własne życzenie.Jak organizm widzi takie jedzenie? Problem w tym, że go nie widzi jako coś co można uznać za odżywcze. Wręcz przeciwnie. Nie dość, że nie możesz wykorzystać takiego posiłku na zdrowie, w tej sytuacji staje się on toksycznym radioaktywnym balastem. Bardzo często zdarza się, że organizm nie wie co począć z takim fantem. Felerne i niczemu niepodobne cząsteczki mogą utknąć w głębokich partiach tkanek, albo mogą nawet być tam celowo upychane. Tak naprawdę, oprócz „zapchania kiszki” nie zyskujesz nic na posiłku poddanym działaniu mikrofalówki.

Zobacz fotki roślinki podlewanej wodą z mikrofalówki:

http://www.helpfreetheearth.com/news107_microwave.html

 

Eksperyment na kotach.

Jedzenie z mikrofalówki - powolna śmierć na własne życzenie.Eksperyment na kotach pokazał do czego prowadzi regularne spożywanie posiłków i wody, podgrzewanych w takiej kuchence. Koty otrzymywały jedzenie pełnowartościowe, ale przez 1 minutę podgrzewane w kuchence mikrofalowej. Mimo że wyglądały na dobrze karmione, po sześciu tygodniach wszystkie koty zdechły. Badania mikroskopowe ujawniły, że na poziomie komórkowym, koty były zagłodzone. Ich tkanki zawierały bardzo mało składników odżywczych. Ludzie reagują podobnie jeśli by poddać ich takim długotrwałym doświadczeniom. Tę informację znalazłem w jednej z książek, jednak nie mogę jej potwierdzić konkretnym źródłem. Jednak patrząc na to jak zachowują się rośliny podlewane wodą z mikrofali, trudno twierdzić, że koty będą zdrowsze od jedzenia podgrzanego tak samo.

 

 

Drastyczny spadek wartości odżywczej.

Jedzenie z mikrofalówki - powolna śmierć na własne życzenie.Kiedy widzę jak rodzic podgrzewa butelkę czy jedzonko dla dziecka w mikrofali, mój mózg gotuje się… Nawet chwilowe podgrzewanie jedzenia w kuchence mikrofalowej wystarczy, żeby nie mieć pożytku z witamin i minerałów w nim zawartych. Witaminy grupy B są odpowiedzialne za prawidłowa pracę układu nerwowego i odporność na stres. C i E – witaminy życia i silne przeciwutleniacze, również odpowiedzialne za zwalczanie chorób serca i przeciwdziałające nowotworom. Wszystko na nic, jeśli uruchomisz tę buczącą skrzynkę!

Forensic Research Document of Agricultural and Resource Economics przeprowadziło badania pod kątem działania kuchenek mikrofalowych na jedzenie. William P. Kopp stwierdza:

„Skutki spożywania potraw gotowanych w kuchenkach mikrofalowych są długofalowe i trwałe w ludzkim organizmie. Wartość mineralna i witaminowa jest na tyle ograniczona, że organizm nie ma praktycznie żadnych korzyści z takiego posiłku. Jednocześnie musi przyjąć cząsteczki, których nie jest w stanie rozłożyć.”

 

 

Promieniowanie kuchenek.

Mówi się, że obecne kuchenki są świetnie zabezpieczone przed uwalnianiem na zewnątrz promieniowania. Jednak stanie w pobliżu kuchenki w czasie jej pracy zwiększa prawdopodobieństwo oddziaływania fal na mózg. Mózg jest bardzo czuły na tego rodzaju energię. Przypomina mi się scena z filmu o hakerach, którzy resetują dyski i płyty z zapisem, wrzucając je do kuchenki, w czasie pukania do drzwi służb specjalnych. 😉 Twój mózg tez jest bazą danych i do tego pracującą na nich. Nie daj się ogłupić, że mikrofale są obojętne dla zdrowia.

Inny problem to gromadzenie się promieniowania w płytach mebli kuchennych. Takie meble pochłaniają i emitują promieniowanie.

 

Choroby jakie wywołuje jedzenie z mikrofalówki.

Jedzenie potraw z mikrofalówki jest przyczyną wielu chorób. Przeanalizuj je i zastanów się czy nie pokrywają się z twoimi chorobami i zwyczajem jedzenia z mikrofalówki:

 • problemy układu trawiennego,
 • depresja,
 • zaburzenia koncentracji,
 • utrata pamięci,
 • bałagan myślowy,
 • problemy ze snem,
 • utrata pamięci,
 • uszkodzenia mózgu,
 • wyczerpanie adrenalinowe,
 • zawroty głowy,
 • wysokie ciśnienie krwi,
 • nerwowość,
 • zaćma,
 • zapalenie wyrostka robaczkowego,
 • migreny,
 • bóle żołądka,
 • wypadanie włosów,
 • choroba serca,
 • zaburzenia układu limfatycznego,
 • nowotwory żołądka i jelit. 

Jedzenie z mikrofalówki - powolna śmierć na własne życzenie.

Jedzenie z mikrofalówki wprowadza nasz organizm w silny stres. Szwajcarskie naukowiec Hans U. Hertel podkreśla, że wysoki poziom cholesterolu we krwi nie jest tak zależny od jego zawartości w pożywieniu, jak od poziomu stresu”.  Nawet najzdrowsze warzywa poddane obróbce w mikrofali podnoszą znacząco poziom cholesterolu. Złe jedzenie stresuje organizm. Głównym źródłem cholesterolu jest wątroba, która w ciągu godziny może wyprodukować kilkaset razy więcej cholesterolu niż tego zawartego w jednym kotlecie czy jajku.

W 90% domów Amerykanów, kuchenka mikrofalowa jest urządzeniem codziennego użytku. Polska wcale nie jest daleko od tej ‚normy’. To co niegdyś na podstawie obserwacji było uznane za rakotwórcze, teraz wróciło do naszych domów pod przykrywką ”ekonomicznego urządzenia”. Podobnie jak w wypadku produktów spożywczych wątpliwej jakości, wystrzegaj się dalekich od natury metod przyrządzania jedzenia. Żaden koncern produkujący śmieciowe sprzęty AGD, nie zwraca uwagi na kwestie natury moralnej, dopóki światem rządzą ludzie związani finansowo z przemysłem.

Jedzenie z mikrofalówki - powolna śmierć na własne życzenie.Jeśli posiadasz mikrofalówkę w domu, lepiej pozbądź się tej puszki pandory. Mi od zawsze jedzenie z mikrofali jakoś dziwnie śmierdziało, dlatego nigdy nie posiadałem tego ‚precjoza’. Oby domy wyposażone w tą śmiercionośną technologię wróciły do normalnych metod gotowania i podgrzewania posiłków. Tego wszystkim życzę.

Udostępnij ten artykuł znajomym, szczególnie tym, którzy posiadają mikrofalówkę.  Promuj cenne informacje. 🙂

 

Niektóre źródła:

http://link.springer.com/chapter/10.1007/978-1-4684-0760-0_18

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1805139/

http://cruinthe.tripod.com/nexus/articles/microwave.html

Pozdrawiam  – Humel

Przeczytaj również:

Telefon w czasie ciąży – realne zagrożenie dla dziecka.

Picie mleka krowiego nasila osteoporozę i zakwasza organizm.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

141 komentarzy


 1. // Odpowiedz

  Zero poparcia badaniami. Czcze gadanie, straszenie i domysły. Nie pochwalam i nie lubię jedzenia podgrzewanego w mikrofali ale radzę też posłuchać NetiAneti na YouTube w filmie pt. ” Czy jedzenie z kuchenki mikrofalowej jest niezdrowe” i wyposrodkowac. Zobaczycie że o wiele grozniejsze jest LTE cze wszechobecna sieć bezprzewodowa dla naszego organizmu.


  1. // Odpowiedz

   Jasne, jeśli LTE złe, to dobijmy się śmieciami z mikrofali. Wiwat logiczne wnioski! 🙂


  2. // Odpowiedz

   Przecież WiFi to te same fale na dodatek tej samej częstotliwości !!!!


   1. // Odpowiedz

    no a poszukaj w internecie jakie wifi jest szkodliwe…


   2. // Odpowiedz

    WiFi czy LTE są szkodliwe, bo mogę dzięki nim przeczytać tę stronę i dostać raka.


  3. // Odpowiedz

   Mam 65 lat i całe dorosłe życie podgrzewam rożne zrzeczy w mikrofalówce. Czujesię swietnie i jestem zdrowy jak byk. W wojsku byłem na radarach i trzeba się było wystrzegać promieniowania bo groziłobezplodnoscią, to zrozumiałe. W mikrofalówce poruszane są cząsteczki i to ich roch powoduje wzrost temperatury. To bajdurzenie o szkodliwości jedzenia to średniowieczne teorie o czarownicach.


   1. // Odpowiedz

    A co pan sądzi o wypowiedzi fizyka i promieniu Gamma? Bajdury?


     1. //

      Gdzie Rzym, gdzie Krym? Jakim cudem mikrofale (drobne ułamki eV) mają wywołać reakcje jądrowe (promieniowanie gamma), które odpowiadają wielu MeV? I to jeszcze wskutek „przeskoków elektronów”. Kompletne bzdura. Nawet słownictwo tego pseudofizyka jakoś z innej epoki, na poziomie szkoły podstawowej.


    1. // Odpowiedz

     Ten fizyk to chyba po gimnazjum… Promieniowanie gamma (powstające wyłącznie w przemianach jądrowych) pomylił, jak sądzę, z promieniowaniem podczerwonym czyli ciepłem…


    2. // Odpowiedz

     A ten fizyk się jakoś nazywa? Czy nazywa się Fizyk? Poza tym to co tam jest napisane dotyczy podgrzewania jako takiego a potem stygnięcia a więc w ogóle nie należy jeść i pić nic ciepłego zgodnie z tą logiką. Fizycznie rzecz biorąc podgrzewani w mikfrofali jest tym samym co podgrzewanie na ogniu. Amen.


    3. // Odpowiedz

     Jeśli n ie pomylił promieniowania to promieniowanie powstałe z przeskoku elektronów na niższe powłoki zachodzi (piko-femto)sekundy po wzbudzeniu tego elektronu. Pozdro .


    4. // Odpowiedz

     Najbardziej przenikliwe jest promieniowanie alfa.Czy się mylę?


     1. //

      Mylisz się. Alfa to po prostu jądra helu, są to cząstki materialne i daleko im do energii pr. gamma. Niezależnie od tego – pan fizyk chyba wcześnie skończył edukację. A może Fizyk to jego nazwisko? Ostatnio głośny był fałszywy rabin, który mówił bardzo poprawne i mądre rzeczy o judaiźmie, choć nikt z jego znajomych nigdy nie słyszał, by interesował się religią. I nie był Żydem. Kilka lat wcześniej mówił mądre rzeczy o jednej z religii protestanckich. Ale ten oszust przynajmniej nie fałszował wiedzy, którą głosił, tylko powierzchowność sobie przybrał inną. Pan Fizyk tymczasem – odwrotnie. Bajdurzy na tematy fizyczne, ale nazywa się fizykiem.


   2. // Odpowiedz

    naprawdę jest tak był w domu ostatnio pan z instytutu medycyny pracy robił pomiary rutera telefonu np ruter delink 2volty telefon 0,7volta słuchawki bez przewodowe 1,5volta wszystko pomiar od urządzenia 10 cm każdego kuchenka 20volt tu pan powiedział troche niebezpiecznie ale 1m od kuchenki 2volty


  4. // Odpowiedz

   Masz rację, 4 waty mocy w.cz przy uchu też dokładnie penetruje neurony. Wprawdzie nie ma jednoznacznych szczegółowych badań na ten temat, jednak oddziaływanie istnieje. Sądzę, że właściwe lobby tymi informacjami steruje.


  5. // Odpowiedz

   Co nazywasz badaniami?
   Eksperymenty prowadzone przez koncerny farmaceutyczne na Polakach, Rumunach i Hindusach, gdzie największy problem ma sponsor badań gdy jakiś złośliwy królik-pacjent nie chce zejść nawet przez 4 lata a płacić trzeba do końca. Dla uświadomienia niektórych, lekarze (szefowie oddziałów itp) przytulają nawet do 80.000,- PLN za 1 cykl badań i wcale im nie przeszkadza, że w 98% jest to dobijanie pacjenta.
   Ja niestety współczesne tzw. badania naukawe traktuję wyłącznie jako biznes nie mający nic wspólnego z prawdziwą nauką opartą na badaniu procesów uwzględniających całość zagadnienia a nie gmyranie we fragmenciku bez realnego związku z całością. Niestety prawdziwi naukowcy z normalną metodologią działania są w trybie natychmiastowym zwalniani z pracy a ich prace zamiatane pod dywan, bo nie pasują do biznesu. Przeczytaj książkę Alfreda Poppa „Przekaz jedzenia” i jeśli zrozumiesz o co chodzi będziesz miał podstawowy i wykluczający argument do nie jedzenia z mikrofali. To jedzenie jest po prostu martwe. No chyba, że jesteś padlinożercą. Szkoda, że w artykule pominięto prace w/w profesora, ale i tak dość dobrze opisano fakt, że tak naprawdę mikrofalożerca zjada resztki popromienne.


  6. // Odpowiedz

   Kolejne zmanipulowane zombie się wypowiada! KAŻDE fale są złe, a mikrofala i Wi-Fi to już bije rekordy! Żyj babo dalej w swojej jaskini umysłowej i nie właź na tego typu blogi, bo po przeczytaniu takiego artykułu dostaniesz dysonansu poznawczego, zakłóci to twój umysłowy matrix. Weź sobie lepiej pigułę, zapij kolą i zagryź tłustym schabowym, podgrzanym wcześniej w swojej mikrofali i nie zapomnij sobie powtarzać – „jestem zdrowa, jestem zdrowa, jestem zdrowa” 😀


 2. // Odpowiedz

  Swoja kuchenkę mikrofalową w dobrym stanie wywaliłam na śmietnik i kazdemu radze tak zrobic jesli chce zachować dobre zdrowie.


  1. // Odpowiedz

   brawo! nie ma to jak pochwalić się zaśmiecaniem środowiska.


 3. // Odpowiedz

  Można by było chociaż powołać się na źrodła badań. Jakiekolwiek źródła. Chociażby badań na kotach. Ktoś, gdzieś zbadał jakieś koty, które zdechły potem. A może nie zbadał? Nie wiem. Wiem, że mikrofala jest zła, ale sam artykuł mało naukowy


  1. // Odpowiedz

   4 tygodnie poje kota wodą z mikrofali i karmię jedzeniem w niej podgrzanym – sierściuch wciąż żyje 🙂


 4. // Odpowiedz

  Przydałoby się poprzeć ten artykuł odnośnikami do fachowej literatury i wyników badań, a nie tylko opowiastką i wspomnieniem o tym, że ktoś ze świata naukowego zajął się tym problemem.

  Bez porządnych źródeł naukowych artykuł taki jest mało wiarygodny dla czytelnika zainteresowanego bardziej tematem.


  1. // Odpowiedz

   „Badania”, „fachowa literatura”, „źródła naukowe”…. bla, bla, bla i co jeszcze?! Masz swój mózg, własny rozum i inteligencję? Umiesz dedukować? Potrafisz sam zrobić proste eksperymenty? Jesteś inteligentny, czy nie jesteś? A może potrzebujesz do myślenia gości w białych fartuchach, z świstkiem papieru i śmiesznym tytułem przed nazwiskiem?


   1. // Odpowiedz

    Nie jest to konieczne, ale się przydaje. Nie bez powodu eksperymenty ludzi w białym fartuchu z śmiesznym tytułem przed nazwiskiem mają pewien proces, którego się trzymają podczas badań.
    Śmiem twierdzić, że 90% badań które są wykonywane przez tych ludzi ma większą wartość niż dedukcja osób, które o nauce najwyraźniej nie wiedzą nic.


 5. // Odpowiedz

  Ktoś tu chyba nie lubił fizyki w szkole… 😉 Meble mogą pochłonąć promieniowanie falowe tylko jeśli są wilgotne (mikrofale w kuchenkach mają częstotliwość 2.4GHz, zatem są w paśmie wchłaniania wody). Jednak nie „zostaną one wchłonięte jak gąbka”, tylko rozgrzeją mebel. I tyle.
  Gdyby udało Ci się uzyskać technologię efektywnego przechowywania energii w drewnie (czy jakimkolwiek innym materiale), to nagrodę Nobla masz w kieszeni!


  1. // Odpowiedz

   A wierzysz, że przedmioty i tkanki żywe mają pamięć? Zawsze jest +- 10% wody w materiałach stolarskich. Wystarczy, żeby zakodować i wprawić w rezonację. Niektórym należałoby dać nagrodę Jobla 🙂 O!:P


   1. // Odpowiedz

    To znaczy, że przekazana przez fale energia pozostaje w nich na zawsze i wprawia w wieczne drgania? Perpetuum mobile?


    1. // Odpowiedz

     Kto powiedział, że na zawsze. Wystarczy, że na jakiś czas, niekoniecznie długi latami. To nie musi być skala Czernobylu, żeby szkodziło.


     1. //

      Ale w jaki sposób – pomijając już samą kwestię pochłaniania – meble miałyby pochłaniać fale z kuchenki, kiedy ta tworzy klatkę Faradaya i żadne fale z niej nie wychodzą?


     2. //

      Albo jest tak jak piszesz albo to wersja oficjalna. Ja zostaję przy tym, że mikrofalówka nie jest bezpieczna i ludzie nie wiedzą wszystkiego od producentów, tak jak w przypadku GMO i „uszlachetniaczy” w jedzeniu.


     3. //

      Małe sprostowanie do artykułu:
      1. Jedzenie podgrzewane w mikrofalówce faktycznie traci część witamin i innych składników odżywczych ale uwaga!
      Każde podgrzewane jedzenie je traci, czy to w zupie czy na patelni. Powodem jest wysoka temperatura a nie promieniowanie…
      Czy samo promieniowanie powoduje przekształcanie cząsteczek jedzenia wewnątrz mikrofalówki? I don’t think so….
      Po prostu mikrofalówka intensywniej podgrzewa jedzenie a więc i szybciej wyjaławia potrawy.

      2. Czy promieniowanie wydostaje się z mikrofalówki? NIE
      Mało kto wie, że siatka na szybie mikrofalówki służy właśnie do zatrzymywania fal. Mikrofalówka momentalnie się wyłącza kiedy otworzymy dźwiczka…
      Dlaczego mikrofalówki są robione z blach metalowych a nie np. z plastiku? Właśnie po to aby fale nie wydostawały się na zewnątrz.

      3. Tak więc czy jedzenie z mikrofalówki jest niezdrowe?
      Cóż, jedzenie z mikrofalówki jest intensywnie podgrzewane przez co traci dużą część wody i jest „suche”.
      To też może mieć wpływ na wartość odżywczą tych potraw.

      4. Co do źródeł na które powołuje się autor…
      Polecam dla dociekliwych https://pl.wikipedia.org/wiki/Kuchenka_mikrofalowa szczególnie rozdziały: „Zmiany w strukturze chemicznej żywności oraz straty składników odżywczych podczas ogrzewania mikrofalowego” oraz „Mity dotyczące kuchenek mikrofalowych”

      Cytat z wikipedii:
      „Mikrofalówki jednak przejawiają swoją szkodliwość w znacznej wygodzie przygotowania posiłków – zazwyczaj stają się one podstawą tzw. kuchni „szybkich potraw”, przygotowywanych i pakowanych fabrycznie, które wystarczy tylko podgrzać (w kuchence) i spożyć. Potrawy przygotowane w ten sposób cechują się dużym stopniem przetworzenia, dużą zawartością soli i tłuszczów oraz znaczną ilością sztucznych dodatków takich jak: konserwanty, stabilizatory, sztuczne barwniki i inne substancje wzbogacające wizualnie i smakowo potrawy. Tak przygotowana żywność jest uznawana za mało zdrową, a więc „szkodliwą”.”

      Artykuły które przytacza autor raczej nie mają nic wspólnego z mikrofalówkami… już nie chce mi się rozpisywać o czym one są, co stwierdziłem po przeczytaniu ich nagłówków…

      Autor trochę bajek napisał, ale rozumiem dobre intencje. Koniec końców jedzenie z mikrofali może być mniej zdrowe w porównaniu z tradycyjnymi potrawami.


     4. //

      Znalazł się komentarz osoby, która zamówiła pomiary i promieniowanie jednak znacznie przekraczając normy, wydostawało się poza pudło.
      Jak widać każdy ma swoją ‚bajkę’.


     5. //

      INŻYNIER ELEKTROTECHNIK, GRATULUJĘ WIEDZY NA TEMAT WYDOSTAWANIA SIE FAL Z KUCHENKI…. Postaw na niej telewizor i zobaczysz co się stanie. Jeśli chcesz to ja Ci nakręcę film i prześlę. jacek1008@op.pl


 6. // Odpowiedz

  Większych głupot dawno nie czytałem. Zbiór przeinaczeń, błędów i braku elementarnej wiedzy technik mikrofalowych. Można ten artykuł tylko zaorać bo nie niesie żadnych sensownych danych. Zgodnie z tym co tu jest napisane, ja, żona i moja córka której podgrzewaliśmy wodę do mleka przez kilka lat codziennie po kilka razy powinna już kilkanaście razy umrzeć.


  1. // Odpowiedz

   To co robiliście swojej córce świadczy o poziomie świadomości na tamten czas. Teraz komentarz świadczy o ignorancji. Przechodźcie na czerwonym świetle z dzieckiem i udowodnijcie, że wypadku nie będzie… bo do tej pory nie było. Ze szczepieniami ten sam temat i argumentacja. Tiaaa 😉


  2. // Odpowiedz

   siebie zaoraj i posadz w lesie. Ja ci przyniose mikrofale co bys z glodu nie padl 🙂


 7. // Odpowiedz

  „Inny problem to gromadzenie się mikrofal w płytach mebli kuchennych. Takie meble pochłaniają i emitują mikrofale jak gąbki.”

  :DDDDDDD

  Jezusie, nie jestem w stanie tego nawet skomentować. Meble emitują pochłonięte mikrofale? Jak gąbki???
  No tak, w końcu rozumiem dlaczego w studiach nagraniowych oraz laboratoriach telcomów ściany obudowuje się płytami OSB i gąbkami. Właśnie po to żeby dobrze odbijały fale. Fale dźwiękowe, fale długie i fale krótkie…

  Intelektualny cios poniżej pasa.


  1. // Odpowiedz

   Wszystko co poddane działaniu jakiejś siły i energii ma pamięć. Komu cios temu cios. Każdy wierzy w co chce. 😉


  2. // Odpowiedz

   W studiu dźwiękowym gąbki mają odbijać fale dźwiękowe – co za brednia, i co wtedy usłyszymy??? echoooo
   Gąbki w studiach dźwiękowych są tylko i wyłącznie po to aby pochłaniać fale dźwiękowe.


   1. // Odpowiedz

    Tak zwana „pamięć” czyli możliwość zapisu informacji poprzez wywołanie zmiany w jednym z mierzalnych parametrów opisujących daną materię a możliwych do ponownego odczytania. Jeżeli definicja pasuje, to żeby mebel – np. drewniany, żeby „zapamiętać” informację o tym, że padła na niego fala mikrofalowa musiałby być na taką informację podatny. Drewno jest znanym izolatorem (pod względem elektrycznym i cieplnym) ponieważ jego struktura i właściwości sprawiają, że jest ono „niewrażliwe” na ten typ zmian. A to dopiero „zapamiętanie” – padła sugestia, że taki mebel miałby być źródłem tego „zapamiętanego” promieniowania. Każda emisja związana jest z przemianami energetycznymi a emisja cykliczna wiąże się z ciągłym w czasie zestawem takich przemian. Zjawisko ciągłej emisji obserwujemy w substancjach promieniotwórczych w każdym innym przypadku trzeba energii dostarczać w sposób ciągły. Drewno, marmur, płyta OSB czy cegła o ile nie zostały poddane oddziaływaniom przemian jądrowych nie są uważane za substancje promieniotwórcze. Nikt też do mebli nie montuje anten radarowych i nie podłącza do prądu. Chyba, że ma gdzieś podświetlenie (taka gablotka na przykład). W porównaniu z kuchenką mikrofalową na dowolny mebel w sposób zdecydowanie bardziej inwazyjny wpływają promienie słoneczne (mam na myśli zwłaszcza promieniowanie w zakresie UV) wpadające przez nasze okna. Jeżeli nie smarujemy się kremem do opalania będąc w domu to dlaczego mielibyśmy obawiać się mikrofalówki?
    Co do tego, że mikrofalówka działa jak klatka Faradaya. Owszem działa całkiem nieźle o ile mamy sprawną instalację elektryczną – chodzi tu przede wszystkim o jakość podłączenia przewodu uziemiającego. Nasza klatka działać będzie tylko i wyłącznie, jeżeli będziemy skutecznie odprowadzać ładunki indukujące się na płytach naszej mikrofalówki. Jeżeli w gniazdku masz tylko dwa przewody to ta cała klatka po prostu nie działa lub działa w bardzo ograniczonym wymiarze. Ładunki elektryczne zbierane są z obudowy, która poprzez znany przewód PE powinna być połączona z potencjałem „ziemi”.


 8. // Odpowiedz

  Trudno spodziewać się i wymagać podania źródeł, w tym wielkiego eksperymentu z swoma tysiącami kotów, skoro ten niemal na pewno nigdy nie był przeprowadzony. Jedyny ślad o tak wielkim badaniu jest w książce Andreasa Moritza – specjalisty od medycyny naturalnej, który tak zdrowo żył, że umarł mając 50-kilka lat – i autor określa go jako „in classical experiment”. Classical my ass. Mniej więcej taki classical jak badanie, czy kot z kromką chleba na plecach będzie lewitował, bo kromka zawsze spada masłem do dołu, a kot zawsze na cztery łapy. Pozostałe ślady to tylko przytoczenia z fantazji Moritza, opisywane na zasadzie „there was an experiment”. Jeśli „naturaliści” chcą przekonać kogoś, że jakieś złowrogie korporacje manipulują naszym życiem, to może lepiej gdyby nie sięgali po metody wymyślania sobie faktów?


  1. // Odpowiedz

   Gwoli ścisłości Moritz miał wrodzoną wadę serca i dawano mu 1/3 długości życia jakie przeżył to chyba i tak osiąg. Jeśli wierzysz, że korporacjom zależy na naszym zdrowiu i, że mają skrupuły to gratuluję optymizmu. Podejście na poziomie eksperymentu z kanapką i kotem. Ass you see. 😉 Pozdrawiam


   1. // Odpowiedz

    Rozumiem, że lepsze jest podejście na poziomie: udowodnię, że mam rację, choćbym miał wymyślać fakty i „klasyczne eksperymenty”? Pozdrawiam i gratuluję podejścia!

    Niemniej szanuję, że publikujesz krytyczne komentarze, a nie usuwasz.


 9. // Odpowiedz

  a z wody podgrzewanej w mikrofalówce wytrąca się wodór… stek bzdur.


 10. // Odpowiedz

  Raka to można dostać, ale od czytania takiego steku bzdur…

  Kuchenki mikrofalowe zakazane w III Rzeszy… Yeah sure, szkoda, że zanim powstała jakakolwiek kuchenka mikrofalowa dawno już nie istniała III Rzesza (pewnie zabił ją ten radar).

  Po sześciu tygodniach wszystkie koty zmarły… pomijam brak źródła, bo to generalnie się powtarza przy każdym argumencie, ale serio jak już tworzycie taki pseudonaukowy bełkot proponuje zrobić „zabić” z 2000 np. 1600 kotów, też będzie przerażająco dużo a jednak może ktoś faktycznie pomyśli, że piszecie o mikrofalach a nie arszeniku.

  Blaty kuchenne „nasiąkające” mikrofalami… brak słów…

  Gdyby to był blog humorystyczny dałbym piątkę z plusem za ten artykuł. Natomiast za robienie sieczki z mózgu ludziom, którzy faktycznie chcą żyć zdrowo wielki karny k* i zgłaszam do internetowej prokuratury.


 11. // Odpowiedz

  Czy zbadałeś już śmiercionośny wpływ na organizmy żywe monotlenku diwodoru?


 12. // Odpowiedz

  ‚gromadzenie się mikrofal w płytach mebli kuchennych” – co tam robią w tych meblach?


  1. // Odpowiedz

   Woda też jest w meblach. Jej cząsteczki też dostają ładunek fal.


  2. // Odpowiedz

   W płytach też jest woda, która dostaje ładunek fal.


 13. // Odpowiedz

  Po śmierci żony przez prawie pięć lat odżywiałem się głównie jedzeniem przyrządanym w mikrofali z mrożonek, biegając po górach po 100 km tygoniowo. Ukończyłem w tym czasie kilkanaście ultramaratonów górskich. W tym UTMB 170 km wokół Mont Black. To są fakty, a jestem żywym dowodem tego przymusowego eksperymentu (nie umiem gotować, a przyrządzenie obiadu w mikrofali zajmuje tylko 15 minut). Byłoby to możliwe przy utacie 90% wartości odżywczych? Nikogo nie namawiam do jedzenia z mikrofali, ale to co tu napisano nie może być prawdą. Pachnie wiarą w teorie spiskowe.


 14. // Odpowiedz

  Chciałbym poznać człowieka co wypisuje takie bzdury!
  Nie ma zielonego pojęcia o czym pisze, przytacza stwierdzenia wyrwane z kontekstu, które nie mają żądnego przełożenia na rzeczywistość.

  Za takie artykuły powinni blokować dostęp do internetu autorowi na 5 lat!


  1. // Odpowiedz

   A Pan to sprzedaje mikrofalówki? Ludzie nie są głupi i wyciągają wnioski sami.


  2. // Odpowiedz

   a ja pale po 40 papierosów dziennie -chodze biegam izje i tak już 45 lat –to bzdura ze papierosy szodzą


 15. // Odpowiedz

  Tak się zastanawiam czy głupota jest karalna. Przecież rozpowszechnianie nieprawdy powinno podpadać pod jakiś paragraf. Wszystko praktycznie napisane w tym czymś przypominającym artykuł to jawne bzdury kłamstwa i zmyślenia. Jak to dobrze że ludzie na ogół myślą i traktują takie wypociny jak śmieci. 🙂


  1. // Odpowiedz

   4300 like w 1 dzień to raczej gest poparcia. 😉 Jedzenie z mikrofali to śmieci.


   1. // Odpowiedz

    Niekoniecznie.

    Ja podałem dalej zeby inni też się mogli pośmiać. Zobaczyłem to u kogoś, kto podał dalej w tym samym celu. A wziął to od swojej znajomej, która się pytała czy to prawda na Facebooku i wszyscy ją wyśmiali 🙂

    Więc ilosć lajków jeszcze o niczym nie świadczy 🙂


 16. // Odpowiedz

  Aż ciężko się odnieść do tak wielkiego steku bzdur. Po prostu dramat… Argument o cholesterolu to po prostu tragedia. Trzeba wiedzieć coś o cholesterolu zanim coś się powie. „wysoki poziom cholesterolu we krwi nie jest tak zależny od jego zawartości w pożywieniu, jak od poziomu stresu” – trudno żeby było inaczej, jeśli cholesterol pochłaniany z pożywienia nie ma praktycznie żadnego wpływu na ten w naszych żyłach. Badania z 2000 kotów – poproszę źródło! Kuchenki mikrofalowe zakazane były w III rzeszy? A więc drogi autorze, za wikipedią – pierwsza kuchenka mikrofalowa dostępna komercyjnie była wyprodukowana w 1947 roku, a III rzesza upadła w 1945 roku. Mikrofale absolutnie nie zmieniają składu chemicznego pożywienia i są najbezpieczniejszą metodą podgrzewania jedzenia. Jak można pisać takie bzdury?


  1. // Odpowiedz

   Jeśli w II Rzeszy żołnierze używali kuchenek, znakiem tego, że były w użyciu przed komercyjną sprzedażą. O cholesterolu to jednak mało wiesz. A o wartości jedzenia po użyciu mikrofalówki jeszcze mniej. Jednak dziękuję za opinię. 🙂


   1. // Odpowiedz

    W jaki sposób żołnierze mieli używać mikrofalówek, gdy mikrofalówki pierwszych generacji ważyły po kilkadziesiąt (a nawet kilkaset!) kilogramów?! Najgorsze co może być, to upieranie się przy swoich błędach. Szkoda, że masz takie nastawienie – zafiksowany na jakąś teorię, choćby wbrew faktom, wbrew historii.


    1. // Odpowiedz

     Twoim zdaniem kilkadziesiąt kg. do przewiezienia na posterunek to był problem dla armii? Wiesz wszystko o technologii II wojny światowej?
     Ja nie skupiam się na kwestiach militarnych tylko na szkodliwości jedzenia z mikrofalówki. Odnieś się proszę do wypowiedzi cytowanego fizyka jeśli chcesz złamać sens artykułu zamiast dywagować o wadze pierwszych kuchenek. Pozdrawiam 🙂


     1. //

      Inna rzecz, że paradnym jest, iż czasami negujesz oczywiste prawdy potwierdzone opiniami fizyków – jak np. to, że kuchenka mikrofalowa stanowi rodzaj klatki Faradaya, a innym razem powołujesz się na fizyków (choćby i wymyślonych, bo nazwiska, ani źródła nie widzę), którzy mają potwierdzić Twoją teorię.

      To jest taki trochę smutny obraz kogoś, kto czuje się osaczony przez wielkie spiski, korporacje, neguje wszystko dla zasady, a jeśli fakty temu przeczą – tym gorzej dla faktów. Słowa Moritza czy kilku innych „guru naturalności”, którzy sporą część swoich wyjaśnień zwyczajnie zmyślili, są ponad wszystko inne. Większość innych naukowców jest przekupiona. Ci zapyziali doktorzy w wytartych swetrach, co siedzą w piwnicach politechnik różnych nienajbogatszych krajów też – wszystko przekupione!


     2. //

      Jedz z mikrofalówki – masz do tego prawo. 🙂


   2. // Odpowiedz

    Po słowach „O cholesterolu to jednak mało wiesz” uznaję, że nie ma sensu z Tobą gadać. Jestem osobą, która zajmuje się dietetyką zwodowo, a Ty mi mówisz, że mało wiem o cholesterolu… Gadaj sobie brednie dalej, oby nizebyt wielu ludzi się na nie nabrało…


    1. // Odpowiedz

     Masz rację – nie gadaj 🙂 Może znajdziesz ciekawszy blog i tam się udzielaj. Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził. 🙂


   3. // Odpowiedz

    Jesteś niereformowalny. Będziesz się upierał przy tym co powiedziałeś, choćby nie wiem co. Owszem pierwsza mikrofalówka dostępna komercyjnie była wyprodukowana w 1947 roku, ale w ogóle pierwsza, z której ktokolwiek mógłby korzystać (włącznie z żolnierzami) była wyprodukowana zaledwie rok wcześniej, a więc i tak po upadku III rzeszy! To nie jest żadna wiedza tajemna, mikrofale odkrył Percy Spencer w dopiero 1945 roku (więc nadal po upadku III rzeszy). Nie bądz ignorantem i nie wciskaj ludziom kitu wyssanego z palca!


    1. // Odpowiedz

     Nawet jeśli jest jak piszesz, mnie interesuje temat szkodliwości tego urządzenia i nie wchodzę w dyskusje czy 1945 czy 1947. W tamtych czasach trwała wojna i każdy przypisywał sobie co chciał. Tak samo można dyskutować na temat czy żarówkę wynalazł Edison czy Tesla. Każdy ma swoje wywody. Daj Pan żyć. 🙂


     1. //

      Nie wchodzisz w dyskusje, bo klamiesz. Fale mikrofalowe zostaly wynaleziono PO upadku III Rzeszy i nie ma mozliwosci, aby faszysci mieli kuchenki mikrofalowe wczesniej. NIE MA. Nie istaniala, nie zbadano ich. KLAMIESZ.


     2. //

      Sam albo kłamiesz albo nie masz pojęcia o czym piszesz, chcąc wyjść na bardziej oczytanego. Proponuję przeczytać zwykłe info w wikipedii, szczególnie podtytuł Historia i dowiesz się kiedy powstawały mikrofale. Wszyscy piszący tu mądrale, że mikrofalówki zostały wynalezione przez USA niech sobie w to wierzą. Z tekstów jasno wynika, że prace nad mikrofalami były prowadzone przez naukowców kilku krajów. Potem każdy kraj zrobił z tymi osiągami co zechciał. Niemcy mieli wiele tajnych projektów i wyprzedzali inne narody. Nie wiem dlaczego mieliby nie potrafić stworzyć kuchenki mikrofalowej, jeśli tworzyli radary przeciwrakietowe.
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Radar
      I tutaj też, akapit drugi.
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrofale

      No to kiedy powstały mikrofale? 😉


 17. // Odpowiedz

  Napisz coś więcej o przechowywaniu energii w zakresie widma mikrofalowej w drewnie, to ciekawe gdyż magazynowanie energii jest poważnym wyzwaniem technologicznym. Tak się składa że zakres pracy radaru również mieści się w paśmie mikrofal….. Jakie częstotliwości rezonansu posiadają cząsteczki białka, tłuszczów i krystalicznego cukru? Na czym w. istocie polega obróbka termiczna pożywienia? Jaka energia potrzebna jest do zerwania wiązań czasteczkowych? Ale na początek proponuję lekturę podręczników fizyki i. chemii, poziom licealnych (obecnie o profilu rozszerzonym) wystarczy.


 18. // Odpowiedz

  Kuchenki mikrofalowe były zabronione w III Rzeszy? Dziwne. Według Wikipedia pierwsza mikrofalówka została wyprodukowana w 1947…


  1. // Odpowiedz

   Jeśli używali ich żołnierze III Rzeszy znakiem, że jednak były przed 1945r. Zamin coś wejdzie do komercji, na długo wcześniej już jest w siłach zbrojnych.


   1. // Odpowiedz

    W sieci są setki zdjęć kuchni polowych z II WŚ, w archiwach tysiące. Pokaż mi proszę przynajmniej jedno, na którym widać kuchenkę mikrofalową.


    1. // Odpowiedz

     Nie jestem miłośnikiem militariów i nie będę zaspokajał twojego apetytu na stare zdjęcia. Piszę o szkodliwości kuchenki podpierając się, niektórymi informacjami. Pierwsze kuchenki mogły mieć 30 albo 300kg, co nie zmienia faktu, że mikrofalówki czynią jedzenie napromieniowanym.


     1. //

      Tu nie chodzi o to czy jestes milosnikiem militariow. Przeczytalem kilka Twoich wpisow w tym temacie. Jezeli w artykule piszesz „Używanie mikrofalówek zostało zakazane w całej III Rzeszy. „, a same fale mikrofalowe zostaly wynalezione PO upadku wspomnianej III Rzeszy, to wskazuje to na Twoje EWIDENTNE KLAMSTWO. Tu nie ma kwestii, czy taka mikrofalowka wazyla 30 czy 300 kg, po prostu NIE ISTANIALA, ale wedlug Ciebie – juz zdazyla byc zakazana. Twoje zrodlo klamie i wymysla, a Ty klamiesz tutaj, i bronisz tej tezy – wlasciwie dajesz wymijajace odpowiedzi. Caly Twoj artykul zapewne jest takim klamstwem lub manipulacja. Nawet nie starasz sie byc wiarygodna. Nie masz elementarnej wiedzy na temat fizyki. Wyrywanie wypowiedzi fizyka o falach gamma i cytowanie jako wlasciwosci fali mikrofalowych to juz czysta manipulacja. I nie pisz, ze w mikrofalowka wytwarza fale gamma, ale tylko po to, zeby sie nie osmieszac. Bo takto wyjdzie ze wielki zderzacz hadronow jest zupelnie niepotrzebny, bo Ty masz to w swojej mikrofalowce. Wroce jeszcze do Twojej teorii hit: „W płytach też jest woda, która dostaje ładunek fal.” TAK. BRAWO. I zgadnij co sie dzieje? Czasteczki wody najzwyczajniej robia sie cieplejsze, dziala tu zasada zachowania energii. Jezeli boisz sie „nagromadzonego” ciepla w meblach, to nie wychodz na slonce. Tam jest go 100’000 razy wiecej. Tobie sie wydaje, ze jak taka fala „uderza” w czasteczke wody i w niej zostaje, a dalej tam sobie jest i tylko czeka, aby wyjsc na zewnatrz i siac spustoszenie. TO TAK NIE DZIALA, sprobuje wytlumaczyc: Fala o okreslonej energii uderza w czasteczke wody. Ta energia porusza ta czasteczke. Fala zniknela, jej tam juz nie ma. Jest tylko bardziej poruszona (bo czasteczki nie „stoja”, one sa JUZ w ciaglym ruchu). Bardziej poruszona, tj. ma wieksza energie i jest cieplejsza. Taki przyblizony model. mikrofale nie siedza w tej wodzie! Ja rozumiem: skoro nie ma zrodla ciepla, to nie mozna tym podgrzewac. Prostacki sposob myslenia i dedukcji, na ktory rowniez sie powolujesz. Nie widzisz, nie czujesz rowniez promieniowania UV, a jednak smarujesz sie kremem z filtrem, prawda? Co do fal poza mikrofalowka. JAKIE TO FALE? Moze, zupelnym przypadkiem fale elektromagnetyczne? Mikrofalowka to klatka faradaya i fale mikrofalowe NIE WYDOSTAJA SIE NA ZEWNATRZ. Natomiast „emituje” fale elektromagnetyczne, ktore emituje KAZDE(!) urzadzenie elektryczne / elektroncizne. Kazde. Jedzenie z mikrofalowki jest odrobine gorszej jakosci, ale nie jest zadnym zabojca!


     2. //

      Z tego co wiem, fale radiowe i mikrofale to ta sama familia. System radiowy i nawigacyjny istniał już w czasie I WŚ. Nie sądzę, że radary do systemów przeciwrakietowych 3 Rzeszy to fikcja. https://pl.wikipedia.org/wiki/Radar
      Jedni piszą o tym, ze nie ma promieniowania gamma przy gotowaniu w mikrofalówce, a inni piszą, że jest.
      Jedni piszą o wspaniałej klatce Faraday’a, a inni robili pomiaru z sanepidu i wychodziło, ze jednak ta klatka taka szczelna nie jest.
      Nie, ja nie smaruję się kremem na słońce i uważam, że ciepło promieni słonecznych to nie to samo co ciepło od kuchni mikrofalowej. Nie porównujmy wody ze strumienia górskiego do kranowej wody Warszawiaków czerpanej z Wisły.
      Dyskusje tego rodzaju toczą się między miłośnikami kawy, mięsa i mleka. Każdy sam określa swoich kłamców i prawdomówców. Każdy ma nadal prawo jeść z mikrofali (do czego nie zachęcam). Z praktyki wiem, że nawet najlepsze linki nie zaspokoją miłośników tego co chcą użyć czy włożyć do buzi. I tak będa obstawać przy najswojszej racji. Lepszy jest zdrowy osąd i dążenie ku naturze. Mikrofalówka jest wynaturzonym sposobem przyrządzania jedzenia, a to czy ktoś tam widzi więcej wartości odżywczych czy mniej – jego sprawa. 🙂


 19. // Odpowiedz

  Autorowi polecam poszerzenie wiedzy z zakresu praw fizyki promieniowania elektromagnetycznego.
  Na początek może być nawet tak popularny portal jak: wikipedia
  np. https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrofale
  lub
  http://portalwiedzy.onet.pl/33073,,,,fale_elektromagnetyczne,haslo.html

  Ogólnie fale podwyższają ciepło substancji na które są emitowane. Od intensywności fal i długości okresu ich działania zależy ilość dostarczonej energii. Energię dostarczany również poprzez podgrzewanie na kuchenkach palnikowych, elektrycznych, indukcyjnych czy też na ognisku.

  Zmiany w strukturze substancji zachodzą w każdym z tych przypadków jednakowo 🙂 zarówno poprzez podgrzewanie/gotowanie potraw, w sposób „tradycyjny” tracimy część lub większość składników wartościowych żywieniowo, jak i poprzez podgrzewanie/gotowanie potraw w sposób „nowoczesny”.

  Aaa… i jeszcze jedno… nie jestem przedstawicielem żadnego z producentów czy dystrybutorów czy sprzedawców kuchenek mikrofalowych…. a jedynie osobą po studiach technicznych 🙂


  1. // Odpowiedz

   Podgrzewanie na ogniu uzyskanym z drewna, gazu, słomy, węgla, na kuchni elektrycznej, indukcyjnej czy w mikrofalówce. Każdy rodzaj energii jest i będzie inny. Trzeba być naiwnym żeby wierzyć, że to nie ma znaczenia. Im dalej od drewna i słomy tym gorzej. Mikrofalówka jest tego najlepszym przykładem. Sposób dostarczenia energii z paleniska nie jest taki sam jak przez bombardowanie mikrofalami.
   To tak jakby noszenie ciucha z lnu i sztucznych włókien uznać za tak samo wpływające na organizm.
   Jedni maja studia techniczne, a inni intuicję i zdolność obserwowania praw natury. Jeśli to takie zdrowe, to dlaczego roślina padła po kilku dniach? Masz na to odpowiedź czy linki? Proste doświadczenia przeczą temu co piszesz. Ale nadal masz pełne prawo jeść z mikrofalówki. 🙂


   1. // Odpowiedz

    Witaj,
    Powinieneś zadać sobie kilka pytań przed opublikowaniem takiego artykułu. Po pierwsze, ponieważ piszesz o zdrowiu, warto zastanowić się czy źródła z których korzystasz są wiarygodne i rzetelne? Po drugie, jeśli podajesz dane (eksperymenty z kotami i roślinami), czy jesteś pewien że były one przeprowadzane w sposób zgodny ze standardami naukowymi?

    Widzisz, między wiedzą a ignorancją istnieje bardzo cienka granica. Kiedy powołujesz się na „intuicję i zdolność obserwowania praw natury”, zadbaj by owa intuicja miała swoje podstawy w postaci bazy solidnych faktów (nazywają to edukacją) a Twoje obserwacje były prowadzone z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi i w sposób który nie będzie sprzyjał powstawaniu przekłamań i manipulacji.

    W świecie nauki istnieje prawo, które mówi, że jeśli przyjmiemy błędne założenia, możemy udowodnić wszystko. Podobnie sytuacja wygląda, kiedy wyciągamy wnioski na podstawie cząstkowych, niepotwierdzonych bądź subiektywnych informacji. Intuicja do poprawnego działania wymaga wiedzy, podobnie jak proces obserwacji.

    Podałeś kilka linków do naukowych źródeł… Zastanawiam się czy je czytałeś, bo wniosek, który się nasuwa po zapoznaniu z nimi jest raczej jednoznaczny: promieniowanie mikrofalowe wywiera bardzo niewielki wpływ na organizmy żywe. A w swoim artykule podajesz to jako źródło, mające potwierdzić Twoją tezę, że owo promieniowanie zabija 🙂

    Cytujesz jakiegoś fizyka, tyle, że jego wypowiedź nie wskazuje na to by miał on chociażby minimalne pojęcie o fizycje na poziomie szkoły średniej. Podaj taką wypowiedź jako naukowe źródło, zacytuj owego eksperta z imieniem i nazwiskiem i stopniem naukowym, pokaż jego prace i dorobek naukowy – innymi słowy, udowodnij że jest wiarygodny 🙂

    Doradzanie innym w kwestii zdrowia to odpowiedzialność, możesz tego nie rozumieć (do tego również potrzeba wiedzy, a raczej mądrości czyli wiedzy + doświadczenia). Jestem ciekaw, czy zdajesz sobie w pełni sprawę z wagi tego o czym piszesz…

    Życzę rozwagi a przede wszystkim ciekawości prowadzącej do zdobywania rzetelnej wiedzy. (Może by tak edukacja 😉 ? )


    1. // Odpowiedz

     Dziękuję za opinię. W mojej opinii, ludzie zyskują więcej na niekorzystaniu z mikrofalówek niż na ich używaniu. Z tego co wiem to nawet Zięba udostępnił ten artykuł i się z nim zgadza. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkich zadowolę tym co piszę. Obecnie wiele badań można „zamówić” więc z tym też nie byłby taki ą ę. Jeśli nie wiesz czy test z rośliną działa, polecam zrobić go samemu. Unikniesz zbędnych pytań, a ciągłe pytania i roszczenia łatwo sypać z rękawa.
     Pozdrawiam.


     1. //

      Kto to jest Zięba????
      I czemu twierdzisz, że ludzie zyskują więcej na niekorzystaniu?


    2. // Odpowiedz

     NONAME bardzo inteligentna odpowiedź.
     Co do eksperymentu z roślinką…
     Przypomiały mi się reklamy w gazetach środków odchudzających ze zdjęciami „przed i po” hehe… Trzeba brać pod uwagę wszystkie parametry, które wpływają na takie eksperymenty… Może kobitka na zdjęciu po prostu zaczeła ćwiczyć…
     Albo zdjęcia podano w odwrotnej kolejności…
     Pozdrawiam


 20. // Odpowiedz

  A co sie dzieje z jedzeniem po podgrzaniu w garnku kub wode w czajniku, podgrzewaczu, tam nie ruszaja sie czasteczki?
  Czy polowie tych kotow podgrzewano normalnie jedzienie, bo zwykle xhyba sie nie podgrzewa.


 21. // Odpowiedz

  Karmiłem mojego psa przez 14 lat jedzeniem podgrzewanym w mikrofali a i tak odeszła od choroby odkleszczowej. Jak dla mnie bzdurne teorie!!


 22. // Odpowiedz

  brednie czy nie fakt jest taki, ze napewno ten typ podgrzewania nie nalezy do zdrowych i tyle


 23. // Odpowiedz

  Ty chyba gościu nie masz pojęcia o FIZYCE… Widzę, że bardzo chwytliwie podłapujesz mądre słówka jakiegoś ‚fizyka’, który pisze o promieniowaniu gamma 🙂
  Muszę Cię uświadomić, że promieniowanie gamma, przenika nas w każdej sekundzie naszego życia – otóż nawet banany czy bigos promieniują, ale w stopniu NIE zagrażającym nam życia. Podobnie jedzenie z Mikrofalówki, ponieważ promieniowanie mikrofalowe (to też promieniowanie gamma) pobudza każdą cząstkę o niezerowym momencie dipolowym (czyli dla przykładu cząsteczki CO2 w Mikrofalówce nie podgrzejemy) również wodę H2O.


  1. // Odpowiedz

   Ilość promieniowania naturalnego a sztucznie wytworzonego i wzmożonego to jednak różnica. Wypić kielicha codziennie a wypić flaszkę codziennie to różnica. Jedni piszą, że z mikrofali nie ma gamma, a Pan że jednak tak. Spory bałagan jest na tym tle. Dziękuję za ciekawy komentarz.


 24. // Odpowiedz

  Tragedia jak w tak ważnych sprawach wypowiadają się ludzie nie bedący specjalistami w tej dziedzinie. Zatrudnialiśmy specjalistę z Sanepidu -kierownika sekcji promieniowania do prowadzenia wykładów na temat szkodliwości promieniowania niejonizującego jakie jest stosowane w mikrofalówkach. Wykazywał, że jedzenie traci na wartości w mikrofalówce w mniejszym stopniu jak w garnku lub patelni bo jest podgrzewane w krótszym czasie. Szkodliwość promieniowania na zewnątrz występuje i sami to mierzyliśmy odpowiednimi przyrządami i do 1 metra od mikrofalówki promieniowanie przekraczało dopuszczalną normę choć bardzo wyśrubowaną w Polsce. Jeżeli powołujecie się na badania to na specjalistów z poważnych instytutów naukowych a nie szarlatanów bo jak wiemy w każdej sprawie np. szczepionki i wiele innych spotykamy się ze skrajnymi szarlatanami a mnie interesuje rzetelna wiedza na dzień dzisiejszy bo co bedzie za sto lat…. Krystow


  1. // Odpowiedz

   To o promieniowaniu poza kuchenką dość szokujące. Dziwne, że jak się wydostaje na zewnątrz to jednak jedzenie ok…
   Czyli jak się stoi przed kuchenką i czeka na jedzenie to coś jednak się dzieje z naszym mózgiem. A tu koledzy upierają się, że z klatki Faradaya nic się nie wydostaje. Dziękuję za komentarz.


 25. // Odpowiedz

  czyli fake bzdura i dyrdymały nie ma dowodów


 26. // Odpowiedz

  Czytałam ten artykuł z dużym dystansem, ale zbiorowy niezdrowy absolutnie pozbawiony dystansu hejt daje mi do myślenia, że chyba coś jest na rzeczy w tym artykule, a komentarze niektórych to istne mikrofalówkowe lobby.

  Po drugie, jestem osobą niewierzącą w półśrodki, a mikrofalówka takim jest, bo nie brudzisz naczyń, nie tracisz czasu…. Uważam, że każdy półśrodek ma jakieś ukryte wady. Dlatego nie wierzę, ze mikrofalówki są super zdrowe, że jeszcze może zbijają mnie składników odżywczych niż tradycyjne gotowanie. To są brednie. To jakby ktoś chciał schudnąć żrąc tabletki odchudzające, siedząc przed telewizorem żrąc czipsy.


  1. // Odpowiedz

   Problem w tym, że dyskusja nie dotyczy kwestii wiary. Cały tekst autora Humel jest tak demagogiczny, że aż odechciewa się weryfikacji kilku ciekawych wątków. M.in. wpływu wody podgrzanej w kuchence mikrofalowej na rośliny. Czyżby ktoś zapomniał, że przed podlaniem wodę należy schłodzić do temperatury, która nie będzie szkodliwa dla tej rośliny?


   1. // Odpowiedz

    Jak się potrafi klikać w linki i czytać po angielsku to się dowiaduje, że woda była schłodzona. Tyle o demagogii. 😉


  2. // Odpowiedz

   A ja nie wierzę w rowery. Mniej się męczysz, a docierasz dalej. Półśrodek.


 27. // Odpowiedz

  Nie jestem w stanie zweryfikowac całości ale to co zostało zacytowane jako wypowiedź fizyka oznacza, że albo ten fizyk skończył fizykę na poziomie przedszkola, albo był ostro naćpany, albo sobie zakpił. Zwyczajnie- to nie jest sprawa wiary- ktos to takie bzdury wygaduje/pisze – nie może być brany na poważnie.


 28. // Odpowiedz

  „gromadzenie się mikrofal w płytach mebli kuchennych” – sorry, musiałem napić się drinka… P.S. Pd 2 lat odgrzewam mojemu kotu jedzenie w mikrofali – ta moja kochana cholera wciąż żyje ;-D A propos – 10 minutowa rozmowa przez telefon komórkowy to jak całoroczne jedzenie żarcia z mikrofali. O bezwartościowym mleku UHT nie wspomnę… Nie dajmy się zwariować. Wszystko z umiarem, a będzie dobrze 😉


 29. // Odpowiedz

  TYLKO PO CO PODGRZEWAĆ KOTU JEDZENIE?!?!?!?


  1. // Odpowiedz

   A widziałaś to? Przecież to zmanipulowany stek bzdur.


 30. // Odpowiedz

  Jedno jest pewne, podczas pracy kuchenki mikrofalowej, fale się z niej WYDOSTAJĄ NA ZEWNĄTRZ !!!. Mogę pokazać to na filmie . jacek1008@op.pl


  1. // Odpowiedz

   Wrzuć proszę swój film na YT, a wstawię go do artykułu. 🙂


 31. // Odpowiedz

  Dawno nie czytałem takich bredni. Nie ma nawet czego komentować. To jak pisanie o szkodliwości działania monotlenku diwodoru (H2O).
  Przez takie artykuły z ludzi głupich robi się jeszcze głupszych.

  I nie usuwaj znowu tego komentarza jeśli masz za grosz odwagi.


  1. // Odpowiedz

   Nie zatwierdzam obraźliwych i bucowatych zawierających niekulturalne słowa. Masz prawo wierzyć w co chcesz, ale mieć za grosz kultury także się należy. To nie chlewnia. Pozdrawiam.


 32. // Odpowiedz

  Stek bzdur niepoparty żadnymi ale to żadnymi odnośnikami do opisów rzetelnie przeprowadzonych badań naukowych.
  Pierwsze pytanie: Jakiegoż to „raka krwi” miałoby wywoływać to „zabójcze” promieniowanie? Przypominam, że tych „raków krwi” jest wiele i są różnicowane.
  Drugie pytanie: Na jakiej zasadzie promieniowanie mikrofalowe miałoby zmieniać wiązania chemiczne? Wsadzamy do mikrofalówki sól i magnez, a po procesie podgrzewania zostaje nam sód i chlorek magnezu?
  Trzecie pytanie: W jaki sposób promieniowanie miałoby działać na inne związki chemiczne skoro działa wyłącznie na cząsteczki dipolarne? Inne nie są praktycznie podgrzewane i nie wykazują jakichkolwiek chęci aby się ogrzać. Metale tj. przedmioty metalowe się nagrzewają, ale nikt o zdrowych zmysłach chyba nie będzie chciał wkładać rozgrzanego widelca do jamy ustnej.
  Czwarte pytanie:Skoro mikrofale zaliczają się do grupy fal radiowych, to oznacza że wszystkie fale radiowe, WiFi, radary. telefonia komórkowa także wywołują nowotwory?
  Dziękuję, do odpowiedzi poprosiłbym także odnośniki do badań naukowych.


  1. // Odpowiedz

   Podczas ogrzewania mikrofalowego żywności dochodzi do szeregu zmian w składnikach odżywczych m.in.: faza tworzenia wolnych rodników podczas przemian kwasów tłuszczowych przebiega szybciej niż podczas tradycyjnej obórki termicznej, zmiany struktur cząsteczek białek i cukrów mają charakter nietypowy, dochodzi do aktywacji niektórych enzymów, jak również do deformacji struktur skrobi podczas jej przekształcania w formę rozpuszczalną oraz do wyraźnej zmiany konfiguracji aminokwasów z lewoskrętnej charakterystycznej dla przyrody na prawoskrętną[2] czyli następuje racemizacja L-aminokwasów (o konfiguracji L) na D-aminokwasy (np.:L-seryny na D-serynę, L-proliny na D-prolinę), co powoduje osłabienie strawności białek oraz zmniejszenie ich wartość odżywczej[3][4].

   Gotowanie przy użyciu kuchni mikrofalowej warzyw krzyżowych np.: brokułów, powoduje znaczny spadek flawonoidów oraz pochodnych kwasu hydrocynamonowego: 97% flawonoidów, 74% pochodnych kwasu synapowego, 87% pochodnych kwasu kawoilochinowego zwanego kwasem chlorogenowym[5].

   Podczas ogrzewania surowego mięsa wołowego, wieprzowego oraz mleka następuje znaczący spadek poziomu witaminy B12 rzędu 30-40% i dochodzi do konwersji (zmiany) witaminy B12 do jej biologicznie nieaktywnych produktów[6] a tylko biologicznie czynna forma holotranskobalamina spełnia swoje funkcje w organizmie[7].

   Źródło: wikipedia


 33. // Odpowiedz

  A jakieś rzetelne źródła typu PUBMED ?? Nie rozumiem dlaczego mam wierzyć komuś kto nie podjął nawet wysiłku by zdobyć jakieś studia , tytuł naukowy i prowadzić niezfalszowane badania badające wpływ tych urządzeń na nasze zdrowie , a tylko okrawkowo podaje informacje nie wiadomo skąd… wierzy w intuicję, internet, a przecież tyle w nim kłamstw… chcąc uciekać przed jedna teoria spiskowa sam popadł w kolejną. .. autor nie odpowiada rzetelnie na kontrargumenty… przecież skoro to jest prawda, że te urządzenia szkodzą, to chyba nie jest problemem znaleźć RZETELNE I NIE BUDZĄCE podejrzeń źródła ! I zakrywanir się stwierdzeniem ze wszystko jest cenzurowane. .. cóż w dzisiejszej dobie nie ma szans wszystkiego zlikwidować. . Proszę w przyszłości o lepsze przygotowanie bo mam wrażenie ze czytam jakiegoś szarlatana, jeśli taka reklamę będzie się robić osobom dbajacym o zdrowie, to tylko zniechęci się ludzi i jeszcze dopomoze temu z czym chce się walczyć, czyli nieuczciwym firmom farmaceutycznym. ..


  1. // Odpowiedz

   „przecież skoro to jest prawda, że te urządzenia szkodzą, to chyba nie jest problemem znaleźć RZETELNE I NIE BUDZĄCE podejrzeń źródła !” – Taaaa. Przykład szczepionek to idealna analogia o badaniach producentów pod kątem szkodliwości… 😉 Rzetelne i nie budzące podejrzeń źródła rzadko pochodzą od producenta. 🙂 Każdy wybiera w jakiej bajce chce żyć. Czy być lemingiem, czy przejawiać zdrową podejrzliwość do wątpliwych wynalazków i produktów. Pozdrawiam 🙂


   1. // Odpowiedz

    Ja bym powiedział ze szkodliwość szczepionek jest znikoma z benefitami jakie niosą.
    Trzeba pamiętać, że ten niezdrowy wynalazek praktycznie wyeliminował polio [https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Heinego-Medina] , Czarnej ospy [https://pl.wikipedia.org/wiki/Ospa_prawdziwa]


 34. // Odpowiedz

  Mikrofalówki w ZSRR w latach 60-tych? jakieś żarty!


 35. // Odpowiedz

  Co za bzdety!!!! Jeszcze autor powinien napisać że to spisek rządów przeciwko obywatelom. Coś jak teoria że smugi kondensacyjne za samolotami to rozpylanie szkodliwych substancji przez korporacje chemiczne i farmaceutyczne. Współczuje ludziom, którzy łykają takie pieprzenie farmazonów i na dodatek to publikują w sieci nie zastanawiając się nad tym że są id nich inteligentniejsi ludzie przed którymi robią z siebie błaznów.


 36. // Odpowiedz

  Jedno jest pewne-niewyksztalcone spoleczenstwo latwo oglupic. My wszyscy zyjemy w morzu mikrofal o bardzo podobnej czestotliwosci kuchenek (2.4GHz). Lacza mikrofalowe, telefony itd. Teoretyczne dopuszczalne promieniowanie z kuchenek to 5mw/cm wiec jezeli doslownie nosa nie wsadzasz do kuchenki natezenie mikrofal jest absolutnie do pominiecia. Co do zywnosci to tylko przypomne, ze warzywa gotowane w tradycyjny sposob zatrzymuja bardzo niewiele korzystnych skladnikow bo wiekszosc idzie do zlewu. Wszystkie argumenty tego autora sa tylko wytworem ignorancji a ten „fizyk” to chyba wytwor imaginacji tego pana.


  1. // Odpowiedz

   Dziękuję za opinię. Ale mit o tym, że jedzenie gotowane prawie nic nie ma też można wsadzić między bajki. Jem tylko jedzeniei gotowane i nie mam braków mineralnych i witaminowych. Co zignorujemy zależy od naszej świadomości. 🙂 Jest wielu ludzi twierdzących, że palenie i picie ma skutki do pominięcia. 😉 Niech każdy dba o swoje wytwory wyobraźni i ignorancji. Ludzie gotowali od tysięcy lat i byli zdrowi. Mikrofalówkują od niedawna, ale zwykło się mawiać, że tak patrząc to nic nikomu nie wolno i na coś trzeba umrzeć. Niech każdy daje się ogłupić i umiera na co sobie tylko chce. Wolna wola. 🙂


 37. // Odpowiedz

  Zainteresował mnie wpis, a zwłaszcza ten fragment o kotach . Dam znać czy to prawda.


 38. // Odpowiedz

  Jak można pisać taki brednie i karmić nimi nieświadomy naród?
  Fakty, fakty, FAKTY!!!

  Energia promieniowania fotonu o częstotliwości 2,4GHz, to około 1*10-5eV, czyli 0,00001eV.
  Energia jonizacji litowców, to około 4eV, dla cząsteczki wody to 12,6eV!!!
  Różnica tych energii to 6 rzędów jednostek, MILION razy!!!

  Promieniowanie gamma to energia cząstek powyżej 50keV, 50 000eV!
  Dziesięć rzędów wielkości – abstrakcja!!!

  I na koniec, moc kuchenki może wynieść nawet 1500W, to bardzo dużo fotonów, ale każdy z nich ma te 0,00001eV, żeby zjonizować cząsteczkę wody, to około MILIONA fotonów musiałoby uderzyć w ten sam elektron, w dokładnie w tej samej chwili, pod dokładnie tym samym kątem, jednym słowem POWODZENIA!

  P.S. Czy autor w/w artykułu ładuje swój telefon w kuchence mikrofalowej?


 39. // Odpowiedz

  Nie wiem jakie autor bierze leki, ale stanowczo powinien je zmienić.
  Mikrofalówkę wynalazł i opatentował Percy Spencer.
  Cząsteczki wody pod wpływem mikrofal są wprawiane w bardzo szybkie drgania zmieniając swą energię kinetyczną (ruchu) w cieplną – produkt gotuje się od wewnątrz. Nie ma mowy o zmianie składu chemicznego, a tm bardziej tworzeniu nowych związków (może warto powtórzyć podręczniki z podstawówki?).
  Sama kuchenka jest klatką Faraday’a i nie emituje promieniowania na zewnątrz.
  Normalnie strach się bać, że po ulicy chodzą tacy ludzie, jak autor tekstu. Taka indolencja umysłowa po prostu się w głowie nie mieści


 40. // Odpowiedz

  słowa pewnego fizyka, którego zapytałem o opinię: „Działanie kuchenki mikrofalowej wygląda tak: Jedzenie jest bombardowane strumieniem cząstek, w wyniku czego atomy przechodzą do stanu wzbudzonego

  Energia mikrofalii jest zbyt małą by przejść do stanu wzbudzonego. Mikrofale przyspieszają jedynie ruch cząsteczkowy. Ten znajomy fizyk, dobrze jakby doczytał

  http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/mod3.html


 41. // Odpowiedz

  Nie jestem typem osoby, która ślepo wierzy we wszystko co powiedzą w reklamach, napiszą w internecie (zwłaszcza „artykuły” jak ten powyżej, nie poparte sprawdzonymi źródłami lub choćby minimalnym poziomem wiedzy), nie wierzę koncernom farmaceutycznym, ale wierzę w fizjologię, anatomię, chemię i biochemię. Wiem, że szczepionki to nie „sama natura”, ale szczepię swoje dzieci, bo gdyby nie wprowadzono szczepień do dziś niemowlęta umierałyby w cierpieniach przez kilka pierwszych dób życia np na tężec – jak brat mojego taty, a wystarczyło przejechać kilka kilometrów do szpitala i zaszczepić, tak jak robi się to dziś każdemu nowo narodzonemu dziecku i jak walczy się o to, by robiono tak w krajach „trzeciego świata”. Ludzie nadal umieraliby na epidemie dżumy, odry i inne cholerstwa, a choroby te zostały w krajach cywilizowanych wyeliminowane, co nie znaczy, że patogen przestał istnieć, ale że populacja uodporniła się na jego działanie. Przerażenie mnie bierze na takie totalne stanowiska wobec produktów/przedmiotów i klapki na oczach. „Ślepoposłuszni”, a może to Wy jesteście zmanipulowani przez tych, których szlag trafia, że nie zarabiają na farmacji i mikrofalówkach? Z takim podejściem powinniśmy umierać na raka, a nie poddawać się chemii, przecież ona niszczy nasz organizm! Nie ma takiej rzeczy, która sprzyjając nam, w jakiś sposób nam nie szkodzi. Nie ma takiej rzeczy, która dwóm osobom sprzyja czy szkodzi w takim samym stopniu.
  We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie popadać w skrajności. Bo sama natura pokazuje nam najlepiej, że eliminuje organizmy o skrajnych zakresach cech (wszelkich), a najlepiej radzą sobie w środowisku te o cechach zrównoważonych.
  Apeluję do wszystkich, zwłaszcza do autora artykułu, o bycie zrównoważonym 😀


 42. // Odpowiedz

  Ja dzisiaj po przeczytaniu tego artykułu na śniadanie podgrzewałem w mikrofalówce rogaliki z masłem i żółtym serem. Przed podgrzaniem wykonałem pomiar przy pomocy radiometru Terra-P położonego na jednym kawałku rogalika na kawałku polietylenowego woreczka foliowego, żeby licznika nie zatłuścić. Aby był jeszcze bardziej czuły do pomiaru zdjąłem tylną klapkę blokująca cząstki beta. Poziom promieniowania radioaktywnego wynosił 0,14 uSv/h, czyli tyle samo, ile wynosi tło naturalne w Gliwicach, gdzie mieszkam. Po 2 minutach podrzewania, po stopieniu się sera, położyłem licznik ponownie, na tym samym kawałku, przez tą samą folię. Poziom promieniowania gamma + beta wynosił… 0,14 uSv/h. Znacznie lepszym sprzętem do pomiaru aktywności żywności byłby Pripyat Polaron, który posiada specjalne funkcje do tego, niestety takiego nie posiadam.
  Nie stwierdziłem zwiększonej aktywności mojego dzisiejszego śniadania.


 43. // Odpowiedz

  Mój dziadek jadł z mikrofalówki przez całe życie. Gdy miałem około 10 lat moja mama powiedziała mu „jeśli chcesz zobaczyć jak twoje wnuki idą na studia, powinieneś natychmiast przestać podgrzewać wszystko w mikrofalówce”. Łzy napłynęły mu do oczu, gdy uświadomił sobie jaka jest stawka. Wyrzucił mikrofalówkę z dnia na dzień. Niestety było za późno, bo trzy lata później zmarł z powodu raka. Byłem strasznie tym zdołowany. Moja matka powiedziała do mnie „Nigdy nie korzystaj z mikrofalówki. Proszę, nie każ swojej rodzinie przechodzić przez to, przez co my teraz przechodzimy”. Oczywiście przyznałem jej rację. Aktualnie mam 28 lat, przez całe swoje życie ani razu nie skorzystałem z mikrofalówki ani nie jadłem jedzenia podgrzewanego w nim.


 44. // Odpowiedz

  Hej, artykuł powołuje się na „Forensic Research Document of Agricultural and Resource Economics „, który istnieje tylko i wyłącznie jako wymyślone źródło na amerykańskich blogach pseudonaturoterapeutów. Nie ma takiego dokumentu (biblioteka kongresu/pubmed/scholar i kilka innych baz a także cały internet i to nie tylko przy szukaniu google) poza orzywołaniem go na stronach fanów teorii spiskowych. Wygląda to na coś w rodzaju wymyślonego wydawnictwa „Protokoły mędrców syjonu” wymyślonego na potrzeby przesladowań żydów w celu udowodnienia swojej tezy.


 45. // Odpowiedz

  Slyszalas, ze jedzenie z kuchenki mikrofalowej jest szkodliwe? Nie wiesz, czy w to wierzyc? Rozwiewamy twoje watpliwosci.


 46. // Odpowiedz

  Od ponad miesiąca, jak tylko przeczytałem ten artykuł, zabrałem się za teściową – wszystko co dla niej, to do mikrofali, nawet skarpetki. Jakaś podejrzliwa się nawet zrobiła, że ja „ni z tego, ni z owego” zacząłem tak o nią dbać. Miesiąc minął i co? Zero efektów, a teściowa nawet się poprawiło na częstych, cieplutkich posiłkach. Muszę chyba te swoje badania opublikować w jakimś czasopiśmie naukowym.


 47. // Odpowiedz

  Bardzo ciekawy artykuł, jednak jest w nim prare problemów:
  1. Źródła naukowe (a raczej ich brak). Niestety filmy na youtube się nie liczą.
  2. Imie i nazwisko fizyka, którego cytat jest użyty w artykule.
  3. W jakim artykule opisano eksperyment na kotach:
  >>Tę informację znalazłem w jednej z książek, jednak nie mogę jej potwierdzić konkretnym źródłem.
  To wcale dobrze nie świadczy o poziomie artykułu.
  4. Drastyczny spadek wartości odżywczej. -> znowu potrzebne źródło do artykułu naukowego.
  5. Promieniowanie kuchenek. -> Atakowanie chochoła. + źródło.
  Dodatkowo to jest ciekawe:
  Hans Ulrich Hertel z Wattenwil w kantonie Berno prowadził prywatne badania we własnym laboratorium. Wspólnie z profesorem Uniwersytetu w Lozannie opublikował w 1991r. wyniki badań wskazujące, iż żywność gotowana w kuchenkach mikrofalowych może być bardziej ryzykowna dla zdrowia niż posiłki gotowane w tradycyjny sposób. W numerze 19 kwartalnika ” Journal Franz Weber” ukazał się artykuł, w którym stwierdzono, iż spożywanie posiłków gotowanych w tych kuchenkach może wywołać raka krwi. Artykuł był uzupełniony sprawozdaniem z badań. Okładka magazynu przedstawiała Żniwiarza trzymającego w ręce kuchenkę mikrofalową. Nazwisko Hertela wymienione było w zespole redakcyjnym. Współautor badań oświadczył później, iż odcina się od sposobu prezentacji i interpretacji dokonanej przez magazyn. 7 sierpnia 1992 Szwajcarskie Stowarzyszenie Producentów i Dostawców Artykułów Gospodarstwa Domowego (MHEA) wniosło 7 sierpnia 1992r. pozew przeciwko Hertelowi do Sądu Handlowego Kantonu Berno. Przedstawili opinię biegłego, profesora z Federalnego Instytutu Technologii w Zurichu, z której wynikało, że badania Hertela były bezwartościowe a ustalenia pozbawione podstaw. Sąd Handlowy 19 marca 1993 r. przyznał powodom rację i wydał zakaz powtarzania przez Hertela, iż żywność gotowana w kuchenkach mikrofalowych zagraża zdrowiu oraz używania postaci Żniwiarki lub innych symboli śmierci w związku z kuchenkami mikrofalowymi. Odwołanie zostało 25 lutego 1994r. oddalone przez Trybunał Federalny. [http://www.freepress.org.pl/BAP/etpcz7.htm]

  6. Choroby jakie wywołuje jedzenie z mikrofalówki.
  Źródło.

  Niestety ale autor nie jest w żaden sposób żetelny jeśli chodzi o wykonywaną przez niego pracę.
  Argumenty są wyssane z palca, nie są podparte badaniami, a jedyny naukowiec wymieniony w pracy jest zdyskredytowany. Brawo!


 48. // Odpowiedz

  Powrot elektronow z powloki o wyzszej energi do nizszej jest kwestia milionowego odlamka sekundy!! inaczej mowiac,z pewnoscia przed wyjeciem talerza z urzadzenia.przedstawienie pokarmu nagrzanego jako material radioaktywny ( gamma) jest absolutnie nie naukowy i bez podstaw.


 49. // Odpowiedz

  Jak wam tak smakuje jedzenie z mikrofalowki, to sobie zajadajcie ale na zdrowy rozsadek jest to szkodliwe.Nikt mnie nie przekona, ze to jest dobre i nieszkodliwe dla zdrowia.


 50. // Odpowiedz

  Mikro fale, to takie same fale jak np. we wszystkich komórkach i innych urządzeniach radiowych. Nawet komputery, tv itd ze swoich wewnętrznych rozwiązań emitują mikrofale ! Przykładane komórki do głowy to dopiero problem he he . Zasada działania mikrofalówki jest prosta. Działa tylko na cząsteczki wody i na substancje przewodzące prąd. Tak w skrócie mówiąc. Nie działa na jedzenie pozbawione wody. A więc nie szkodzi samemu pokarmowi. Zwykłe podgrzewanie też działa podobnie. Suchy pokarm oczywiście się tez podgrzeje, ale znacznie wolniej od mokrego. To ruch cząsteczek wody głównie powoduje podgrzewanie sie pokarmu 🙂


 51. // Odpowiedz

  a ja czytałam kiedyś artykuł , poparty własnie badaniami naukowców, że mikrofala nie jest takim złem, mało tego, że jedzenie odgrzewne w niej zachowuje własnie cenne składniki odzywcze-lepsze niz z patelni


 52. // Odpowiedz

  Boże święty. Takie artykuły powstają, gdy ktoś bez wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych bierze się za ogarnianie świata. Polecam powrócić do analizy „Nad Niemnem”, tam można snuć takie domysły i pseudo-refleksje. Dlaczego w obliczu współczesnej technologii, w dobie informacji i internetu – coraz więcej ludzi poddaje się idiotyzmom? Dlaczego ludzie nie potrafią odszukać RZETELNYCH źródeł informacji, naukowych artykułów i popierają swoje chore teorie strzępami typu teoria płaskiej ziemi (którą „udowadnia” wiele żałosnych źródeł)? Boli mnie to, niesamowicie.
  Używałem technologii mikrofalowej do wielu syntez chemicznych w laboratorium. Jest mi przykro, gdy ludzie nie rozumieją jak to działa. Polarność cząsteczek? Wiadomo coś o tym? Dipole? Obracanie się ich w polu magnetycznym?
  No cóż…
  Kuchcik niech pozostanie kuchcikiem.
  Ja nie dyskutuję w kwestii tego czy kardamon pasuje do szyszek, a kucharz niech niech nie dyskutuje na tematy na które nie ma pojęcia.


 53. // Odpowiedz

  Odnośnie fragmentu „Jednak stanie w pobliżu kuchenki w czasie jej pracy zwiększa prawdopodobieństwo oddziaływania fal na mózg.” polecam szanownemu autorowi tego artykułu najprostszy eksperyment. Przy wyłączonej mikrofali włożyć telefon po czym ją zamknąć i na niego zadzwonić. Jeśli zadzwoni znaczy że mikrofala faktycznie przepuszcza mikrofale na zewnatrz i zwrócę honor. Z tego co się jednak orientuję taka sytuacja nie nastąpi.


 54. // Odpowiedz

  Radzę poczytać najpierw o Panu L. Coldwellu przed przytaczaniem jego opinii…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.